קורס הכנה למבחן מחוננים שלב ב לתלמידי כיתות ג-ד

קורס הכנה למבחן איתור מחוננים - שלב ב'
(לתלמידי כיתות ג'-ד')

אנחנו ב"פרופסור הלא מפוזר" נשמח ללוות את ילדיכם המוכשרים לניסיון השני שלהם במבחני האיתור למחוננים. יחד עם הלומדה המחוננת שלנו לתלמידי כיתות ג'-ד' ועם קורס הכנה ממוקד ואיכותי.
אנו שמחים לספר לכם על קורס ההכנה הממוקד למבחן שלב ב'. הקורס כולל שישה שיעורים בסניף חולון-ראשון לציון.

 

 

אנו שמחים לספר לכם על קורס הכנה ממוקד לקראת מבחן שלב ב'. הקורס כולל שישה מפגשים בני שעה

מפגש מספר 1:
-סדרות מספרים
-מצא את יוצא הדופן

בתחילת שיעור זה המורה תערוך היכרות ראשונית עם התלמידים ותספר להם על אופי הקורס שלנו ומטרתו. אנו לא מדברים עם הילדים על ההכנה למבחן מחוננים, אלא על קורס בפיתוח החשיבה שמיועד לתלמידים חכמים וסקרנים. נסביר להם שהקורס אמנם כולל תהליכי למידה, אבל זו למידה שונה ממה שהם מכירים מבי"ס. אנו משלבים בקורס שלנו משחקי חשיבה, אתגרים ומשתדלים מאד להפוך את כל התהליך למהנה ומעצים. חשוב לנו שהילדים יהיו שותפים מלאים בתהליך ממקום של הנאה, חדווה ורצון.
סדרות מספרים - נעבור ביחד עם הילדים על שינויים אפשריים המתקיימים בסדרות מספרים, ונלמד לזהותם בעזרת "חוקים" (לדוגמה- סדרה עולה, יורדת, ויזואלית, לסירוגין ועוד).
מצא את יוצא הדופן - נלמד אסטרטגיות ייעודיות לפרק זה. פרק זה כולל מרכיבי ידע רבים: אוצר מילים, ידע כללי, הסקת מסקנות וחשיבה גבוהה. נלמד את הילדים מהי הדרך הנכונה למצוא את יוצא הדופן, ונספק להם כלים לשלילת תשובות יעילה (במקרה שבו הם אינם יודעים מהי התשובה הנכונה).

בסוף השיעור הילדים יקבלו סיכום כתוב של חוקי הסדרות (מספרים) כדי שתוכלו גם בעת התרגול הביתי בלומדה להשתמש באותה אסטרטגיה.


מפגש מספר 2:
-השלמת משפטים
-אנלוגיות מילוליות

השלמת משפטים - נעבור על סדר העבודה הנכון לפרק זה תוך מתן דגשים חשובים ביותר לדיוק התשובה, כגון מילות קישור, זמנים, תחביר ועוד.
אנלוגיות מילוליות - הקבלות מילוליות דורשות מהילדים חשיבה גבוהה. ראשית, עליהם לזהות את הקשר בין זוג המילים הראשון, ולאחר מכן להשליכו על זול מילים נוסף. בשיעור נלמד את דרך העבודה היעילה ביותר בפרק זה ונכיר קשרים מגוונים בין מילים (לדוגמה: חפץ והפעולה המתבצעת בו, שינוי בדרגת העוצמה, חפץ והחומר ממנו הוא עשוי ועוד).

בסוף השיעור הילדים יקבלו סיכום כתוב של משפחות מילים נפוצות בעברית. הרי יש גבול לכמות המילים החדשות שהם צריכים ללמוד, ולכן יצרנו רשימה מסודרת של משפחות מילים במטרה  לעזור להם לשלול תשובות במענה על הפרק המילולי. שימוש בדף זה חשוב מאד גם בעת התרגול הביתי בלומדה.


מפגש מספר 3:
-חשיבה כמותית

בשיעור זה נערוך "ניתוח" של אוסף בעיות מילוליות במתמטיקה, במטרה ללמד את הילדים להוציא מכל בעיה את התרגיל המתמטי הנכון. כחלק מתהליך הלמידה, נעבור עם הילדים על מילים מרמזות-כמות, מילים מרמזות-סימן חשבוני, ומילים מרמזות-שאלה, וכמובן נפתור ביחד תרגילים (רגילים, שרשרת ועם נעלם).

בסוף השיעור הילדים יקבלו טבלה עשירה הכוללת רשימה של: מילים מרמזות כמות, מילים מרמזות פעולה, ומילים מרמזות שאלה. טבלה זו חשובה מאד למענה של בעיות מילוליות ואנו רואים חשיבות בהיכרות מעולה של ילדכם עם תכניה.


מפגש מספר 4:
-שברים פשוטים

הילדים שלכם צעירים מאוד, ועדיין לא למדו שברים פשוטים, אך יחד עם זאת, בכל שנה במבחן שלב ב' מופיעות מספר שאלות בנושא שברים (ולפני שאתם נבהלים, חשבו על זה – הלא ילדיכם פוגשים בשבר הפשוט מדי יום: "חצי שעה", "שמינית פיצה", "מחצית משחק", מקצבי נגינה, כסף ועוד).
בשיעור זה נעניק לילדים את הידע הדרוש למבחן תוך שימוש באמצעי המחשה רבים (וביניהם אצבע שוקולד), ונענה על שאלות המייצגות נושא זה מהשנים הקודמות.

בסוף השיעור הילדים יקבלו רשימה ממוקדת של תרגילי שברים שלדעתנו הכי חשוב לדעת למבחן.


מפגש מספר 5:
-ראיה מרחבית

בשיעור זה נעבור על מגוון רחב של שינויים המתקיימים בין צורות (אנלוגיות, תבניות וסדרות) ונלמד לזהותם במהירות ובדיוק. כמו כן נלמד כיצד עונים על פרק זה בעזרת שלילת תשובות, שכן לעיתים זו הדרך המדויקת ביותר למענה בפרק הצורות.
זהו שיעור מהנה מאד, הוא מלווה באמצעי המחשה, והיעילות שלו חד-משמעית.

בסוף השיעור הילדים יקבלו טבלה שנקראת "שפת הצורות". טבלה זו כוללת סקירה של שינויים אפשריים המתקיימים בין צורה אחת לשנייה, כולל איורים להמחשה.


מפגש מספר 6:
-תרגיל הדמיה עצמאי – סימולציה לתלמידי כיתה ג'-ד' 

מפגש זה יוקדש כולו לחלק החוויתי של המבחן (עבודה עצמאית, מדודה בזמן, מענה בדף תשובות חיצוני, ללא תיווך, ללא הפסקות...), בשילוב יישום התוכן שנלמד במהלך מפגשי הקורס. במהלך מפגש זה נקפיד על כל "כללי הטקס" כפי שמתקיימים במבחן האמיתי, וכוללים בטופס המבחן את כל הנושאים הרלוונטיים למבחן זה:
1. בעיות מילוליות
2. סדרות מספרים
3. תרגילים
4. אוצר מילים
5. השלמת משפטים
6. יוצא דופן מילולי
7. אנלוגיות מילוליות
8. אנלוגיות של צורות
9. תבניות של צורות
10. סדרות של צורות

בסיום מפגש זה תקבלו מחוון תשובות בעזרתו תוכלו לבצע את בדיקת התרגיל בבית.
שימו לב, לא תתבצע בדיקה בכיתה.


לתשומת לבכם:
אם תאריך המבחן של ילדיכם יהיה לפני סיום הקורס שלנו, השלמת השיעורים החסרים תתבצע בדרך שלהלן בלבד, ובהתאם לכל הסעיפים הללו:
1. אנו נביא לכם לשיעור את דפי העבודה הרלוונטיים לשיעורים שמהם תיעדרו. נוסף על כך, המורה תשלח לכם קובץ הכולל תיווך והסבר לתרגול דפי העבודה בבית.
2. שימו לב! אי אפשר לשלוח את דפי העבודה באמצעות הדוא"ל! לכן, ברגע שבו תדעו מהו תאריך מבחן שלב ב', ובמידה שהוא אכן יהיה לפני סוף הקורס שלנו, יש ליידע אותנו בהקדם האפשרי, כדי שנביא לכם למועד הקרוב ביותר את דפי העבודה ואת קבצי התיווך.
3. בכל מקרה לא יינתן כל החזר כספי בגין אי-השלמת הקורס.
4. על בסיס מקום פנוי וחפיפה בתכנים, אפשר יהיה להשלים את השיעורים החסרים בקבוצות אחרות. האחריות על בדיקת השיעורים ועל השלמתם היא שלכם, ויש לבצעה באמצעות פנייה מסודרת לכתובת הדוא"ל הבאה בלבד: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . לא יתקבלו פניות טלפוניות בנושא זה.
5. חשוב לנו מאוד להבהיר: אנו לא מתחייבים להשלים את השיעורים החסרים בקבוצות מקבילות. השלמה זו תתאפשר בהתקיים התנאים הבאים: מקום פנוי וחפיפה בתכנים.
6. בכל מקרה אחר נקיים בשמחה גדולה את סעיפים 3-1.

ימי שישי בסניף חולון (גבול חולון ראשל"צ, צמוד לאיילון) בשעות 13:45 עד 14:45

(נותרו 3 מקומות אחרונים)

03/01/2020 מפגש מספר 1
10/01/2020 מפגש מספר 2
17/01/2020 מפגש מספר 3
24/01/2020 מפגש מספר 4
31/01/2020 מפגש מספר 5
07/02/2020 מפגש מספר 6


כמה זה עולה?

2,050 ש"ח כולל לומדת שלב ב' מורחבת (1,500 ש"ח למי שכבר יש מנוי פעיל ללומדת שלב ב' שלנו).
שימו לב! אי אפשר להירשם לקורס ללא הלומדה. אנו רואים בתרגול בבית באמצעות הלומדה שלנו חלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה המלא.
המחיר כולל: 6 מפגשים, כל מפגש 60 דקות, מקסימום 15 תלמידים בקבוצה וכמובן – הלומדה המורחבת שלנו המכינה למבחן שלב ב'.

 

 

טופס הרשמה לקורס כיתות ג-ד

שדות מסומנים ב-* הם שדות חובה

אודות הפרופסור הלא מפוזר

התלמידים שלנו נהנים מיתרונות לימודיים ורגשיים רבי-משמעות. וגם ממתנה לכל החיים: היכולת ללמוד ולחשוב מתוך אתגר והנאה, ומימוש היכולות והפוטנציאל האישי בצורה הטובה ביותר.

טלפון: 1700-707-377

קידום אתרים - שמוליק דורינבאום