קורס הכנה למבחן מחוננים שלב ב לתלמידי כיתות ג-ד

קורס הכנה למבחן איתור מחוננים - שלב ב'
(לתלמידי כיתות ג'-ד')

אנחנו ב"פרופסור הלא מפוזר" נשמח ללוות את ילדיכם המוכשרים לניסיון השני שלהם במבחני האיתור למחוננים. יחד עם הלומדה המחוננת שלנו לתלמידי כיתות ג'-ד' ועם קורס הכנה ממוקד ואיכותי.
אנו שמחים לספר לכם על קורס ההכנה הממוקד למבחן שלב ב'. הקורס כולל שמונה שיעורים שיתפרסו על פני ארבעה מפגשים בני שעתיים בסניף חולון.

 

להלן תקציר הקורס:

מפגש מספר 1 שיעורים מספר 1+2

חשיבה מילולית- מצא את יוצא הדופן, אנלוגיות מילוליות והשלמת משפטים.

מצא את יוצא הדופן: פרק זה כולל בתוכו מרכיבי ידע רבים כגון אוצר מילים, ידע כללי, הסקת מסקנות וחשיבה גבוהה. נלמד את הילדים מהי הדרך הנכונה למצוא את יוצא הדופן, ונספק להם כלים לשלול תשובות (במקרה שהם אינם יודעים מהי התשובה הנכונה).

אנלוגיות מילוליות: בפרק זה הילדים צריכים למצוא קשר בין זוג מילים, ולהשליך אותו (את הקשר) על זוג מילים נוסף. נעבור ביחד על סוגי קשרים בין מילים, נלמד לזהות את הקשר, ונבין כיצד מקישים ממנו לזוגות של מילים אחרות.

השלמת משפטים - נעבור על סדר העבודה הנכון לפרק זה תוך מתן דגשים חשובים ביותר לדיוק התשובה, כגון מילות קישור, זמנים, תחביר ועוד.

אוצר מילים - נספק לילדים כלים לשלילת תשובות ולזיהוי משמעותה של מילה על פי המבנה שלה (משפחות מילים).

מפגש מספר 2 שיעורים מספר 3+4:

חשיבה כמותית- בעיות מילוליות

בשיעור זה נערוך "ניתוח" של אוסף בעיות מילוליות במתמטיקה, במטרה ללמד את הילדים להוציא מכל בעיה את התרגיל המתמטי הנכון. כחלק מתהליך הלמידה נעבור עם הילדים על מילים מרמזות-כמות, מילים מרמזות-סימן חשבוני, ומילים מרמזות-שאלה.

חשיבה כמותית- שברים פשוטים

הילדים שלכם צעירים מאוד, ועדיין לא למדו שברים פשוטים. יחד עם זאת, בכל שנה מופיעות במבחן שלב ב' מספר שאלות בנושא שברים.
לפני שאתם נבהלים, חשבו על כך שילדיכם פוגשים בשבר הפשוט מדי יום: "חצי שעה", "שמינית פיצה", "מחצית משחק", מקצבי נגינה, כסף ועוד.
בשיעור זה נעניק לילדים את הידע הדרוש למבחן תוך שימוש באמצעי המחשה רבים (וביניהם אצבע שוקולד), ונענה על שאלות המייצגות נושא זה מהשנים הקודמות.

מפגש מספר 3 שיעורים מספר 5+6:

צורות ברצף – ראיה מרחבית

בשיעור זה נבצע הכללות לפרק הצורות, נסקור כמות גדולה של שינויים אפשריים, ונלמד כיצד לזהותם בצורות חדשות. נוסף על כך, נלמד את שפת הצורות, שתעזור לילדים לזהות במהירות ובדיוק את השינוי המתרחש בצורה.

מפגש מספר 4 שיעורים מספר 7+8:

תרגיל הדמיה עצמאי – סימולציה

מפגש זה יוקדש כולו לחלק החוויתי של המבחן (עבודה עצמאית, מדודה בזמן, ללא תיווך, מענה בדף תשובות נפרד, ללא הפסקות...), בשילוב יישום התוכן שנלמד במהלך מפגשי הקורס.
במהלך המפגש אנחנו מקפידים על כל "כללי הטקס" כפי שמתקיימים במבחן האמיתי, וכוללים בטופס המבחן את כל הנושאים הרלוונטיים למבחן זה:

1. בעיות מילוליות
2. אוצר מילים
3. ידע והבנה (כולל יוצא דופן מילולי)
4. השלמת משפטים
5. אנלוגיות מילוליות
6. צורות ברצף

בדיקה משותפת של תרגיל הסיום

במפגש זה יבדקו הילדים את המבחן יחד עם המורה, תוך מתן תשומת לב לשאלות שבהן טעו, בשילוב דגש נוסף על השאלות שלתפיסתנו דורשות את תשומת הלב שלנו יותר. ככל שהזמן יאפשר לנו, נשתדל לעבור על כל שאלות המבחן. שימו לב! לא תתבצע בדיקה אישית של המבחן ולא יינתן ציון.
בסיום המפגש נערוך שיחת סיכום, ונשלח את הילדים עם חיוך ועם המון ידע חדש להצלחה במבחן!


בכל המפגשים (מפגש 8-1)

לאורך כל המפגשים אנו מלמדים את הילדים אסטרטגיות למידה ייעודיות למבחן "אמריקאי" מדוד בזמן, כולל שלילת תשובות, ניחוש מושכל ועוד. נושא זה הוא חלק בלתי נפרד מתכני הקורס השוטף, והוא קריטי להצלחה במבחן.

כמה זה עולה?

1,750 ₪ כולל לומדה (1,300 ₪ למי שכבר יש מנוי פעיל ללומדת שלב ב' שלנו).
שימו לב! אי אפשר להירשם לקורס ללא הלומדה. אנו רואים בתרגול בבית באמצעות הלומדה שלנו חלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה המלא.
המחיר כולל: 8 שעורים ב-6 מפגשים, מקסימום 15 תלמידים בקבוצה וכמובן – הלומדה המורחבת שלנו המכינה למבחן שלב ב'.

יום שישי בסניף חולון בשעות 13:00 עד 15:00

14/12/2018 מפגש מספר 1 שיעורים 1+2
21/12/2018 מפגש מספר 2 שיעורים 3+4
28/12/2018 מפגש מספר 3 שיעורים 5+6
04/01/2019 מפגש מספר 4 שיעורים 7+8

 

 

טופס הרשמה לקורס כיתות ג-ד

שדות מסומנים ב-* הם שדות חובה

אודות הפרופסור הלא מפוזר

התלמידים שלנו נהנים מיתרונות לימודיים ורגשיים רבי-משמעות. וגם ממתנה לכל החיים: היכולת ללמוד ולחשוב מתוך אתגר והנאה, ומימוש היכולות והפוטנציאל האישי בצורה הטובה ביותר.

טלפון: 1700-707-377

הסניפים שלנו:

קידום אתרים - שמוליק דורינבאום