הסבר על מבחני המחוננים

המבחן לאיתור תלמידים מחוננים עובדות חשובות והסברים

 

תכניות יוקרתיות ומושקעות

משרד החינוך מציע לתלמידים מחוננים ומצטיינים תכניות העשרה מרתקות ומגוונות. התכניות מעניקות למתקבלים בשעריהן תכנים מאתגרים ומסקרנים, וחוויית לימוד איכותית ויוקרתית, מפי מורים שנבחרו בקפידה ועברו הכשרה מקיפה לעבודה עם ילדים מחוננים. במקביל לכך, סביבת השווים מעניקה לילדים התנסות לימודית וחברתית מעשירה ומפרה.

 

כיצד מתקבלים לתכניות המיוחדות

על מנת להתקבל לתכניות ההעשרה, על התלמידים להיבחן בשני שלבים – לרוב בתחילת כיתה ב', ובאזורים מסוימים בתחילת כיתה ג'. מבחן שלב א' מהווה סינון ראשוני, ואילו מבחן שלב ב' מיועד רק למי שעברו בהצלחה את שלב א'. לאחר מכן, התלמידים בעלי ההישגים הגבוהים ביותר במבחן שלב ב' יוכלו להתקבל לתכניות ההעשרה לתלמידים מחוננים או לכיתת מחוננים, כתלות באזור המגורים.

 

עזרו לילדכם להצליח

אם אתם הורים לילדים מוכשרים, חכמים, סקרנים, הצמאים לידע וללמידה, הרי שקיימות תכניות מעולות שיעזרו להם לפתח את כישוריהם וליהנות מחדוות הגילוי והלימוד. אל תמתינו שיחליטו בשבילכם אם הם ראויים לכך. תפעלו!
טפחו את כישרונם במסגרת לימודים הולמת ותומכת. בדיוק למען מטרה זו אנו פועלים ועומדים לרשותכם.

מסלולי הכנה בשיטה מתקדמת

מרכז "הפרופסור הלא מפוזר" מקיים כמה מסלולי הכנה למבחני האיתור לתלמידים מחוננים ומצטיינים. השיעורים מועברים בשיטת "לומדים לחשוב", שפותחה על ידי ענת מנשה. השיטה מקנה לתלמידים מספר יתרונות מהותיים. אחד מהבולטים שבהם הוא הקניית אסטרטגיות למידה גבוהות ומתקדמות, שיעזרו וילוו את הילדים בכל תחום לימודי בהווה ובעתיד.

חשוב להדגיש כי הפעילויות במרכז מתבססות על תכנים מושקעים ומרתקים, ומכוונות להעשרה ולפיתוח החשיבה באווירה תומכת ומקבלת. לנגד עינינו עומדת הנאתם של הילדים, תוך יצירת סביבת למידה המתאימה ליכולותיהם הגבוהות ולתחומי העניין שלהם. אנו מנטרלים לחלוטין תחרותיות בין תלמידים, ואיננו מזכירים את המבחן לאיתור למחוננים, כדי שכל ילד יוכל לפתח את כישוריו ללא לחצים או השוואות שיעיבו על חדוות הלימוד.

 

אנחנו כאן כדי לעזור לכם, לאורך כל הדרך!

איכות, מקצועיות, ניסיון, הקשבה ומצוינות – אנחנו לא מפחדים מהמילים הללו. אנחנו גאים לקדם את הילדים שלכם לעברן.

אודות הפרופסור הלא מפוזר

התלמידים שלנו נהנים מיתרונות לימודיים ורגשיים רבי-משמעות. וגם ממתנה לכל החיים: היכולת ללמוד ולחשוב מתוך אתגר והנאה, ומימוש היכולות והפוטנציאל האישי בצורה הטובה ביותר.

טלפון: 1700-707-377

קידום אתרים - שמוליק דורינבאום