כל אפשרויות ההכנה למבחני חטיבת הביניים

כל אפשרויות ההכנה למבחני חטיבת הביניים

הורים יקרים, בשורות הבאות נעזור לכם לבחור את הלומדה המתאימה ביותר בעבור ילדכם, לטובת ההכנה למבחני המיון לחטיבות הביניים. חשוב מאד לבחור בלומדה המדויקת ביותר, מכיוון שקיימים הבדלים גדולים בין המבחנים השונים.

שימו לב! בכל שאלה אתם מוזמנים לפנות לשירות הלקוחות שלנו בטלפון
1-700-707-377

מבחן חטיבת הביניים pdf להדפסה – חינם!

בהמשך דף זה מוגש לכם קובץ דוגמה למבחן להדפסה חינם.

 

> מבחני כניסה לכיתות מחוננים.

מבחנים אלו ארציים ונערכים מטעם האגף למחוננים במשר החינוך על ידי הספק הנבחר: מכון קרני (נכון ל-2016). למבחנים הללו נרשמים דרך האגף למחוננים או דרך בית הספר המיועד, והם נערכים החל מחודש אוקטובר ובדרך כלל עד לחודש פברואר של כיתה ו'. מועד המבחן אינו נתון לבחירת ההורה, והוא תלוי באזור הגיאוגרפי. לכן, אם ילדכם עומד לפני מבחן זה, בחרו בלומדת "מסלול המחוננים" שלנו. שימו לב! זה לא משנה אם ילדכם נבחן לכיתת מחוננים בכפר הירוק, בליד"ה או בשז"ר - מבחני המיון לכל כיתות המחוננים הם אחידים, ולכן מסלול ההכנה המדויק ביותר בעבורם, מבין לומדת ההכנה שלנו, הוא "מסלול מחוננים".

 

> מבחני כניסה לכיתת מסלול ייעודית (מופ"ת, נחשון, מחשבים, מדעים ועוד...).

מבחנים אלו נערכים החל מחודש אוקטובר ועד לחודש מאי של כיתה ו', והם יכולים להתבצע על ידי שני גורמים: מכון חיצוני דוגמת מכון קרני או מבחן פנימי שבית הספר מחבר. מועד המבחן וסוגו אינם נתונים לבחירת ההורה, ותלויים בהחלטת בית הספר.
אם ילדכם נבחנים לכיתת מסלול ייעודית, עליכם לבחור באחת מתוך שתי הלומדות הבאות שלנו: לומדת מבחני קרני או לומדת מבחנים פנימיים.
לומדת מבחני קרני מתאימה למגמות בבתי ספר ייחודים כגון תלמה ילין, ליד"ה, הכפר הירוק ועוד, הנעזרים במכון קרני להעברת המבחנים.
לומדת מבחנים פנימיים מתאימה למגמות בבתי ספר ייחודים, שמחברים בעצמם את המבחן, למשל מדעית מואצת במקווה ישראל, מופ"ת באורט חולון ועוד.
אם אינכם יודעים באיזו דרך מועבר המבחן שיעברו ילדכם, אתם מוזמנים לפנות לשירות הלקוחות שלנו או להתקשר למזכירות בית הספר המיועד, ולברר נתון זה. שימו לב! קיימים הבדלים מהותיים בין סוגי המבחנים, ולכן חשוב מאד לוודא את סוג המבחן לפני תחילת התרגול.

 

>מבחני כניסה לבתי ספר ייחודים (תלמה ילין, ישיבות, אולפנות, ליד"ה ועוד...).

מבחנים אלו נערכים החל מחודש אוקטובר ועד לחודש פברואר של כיתה ו', והם נערכים לרוב על ידי ספק חיצוני דוגמת מכון קרני. מועד המבחן אינו נתון לבחירת ההורה, ותלוי בהחלטת בית הספר. לכן, אם ילדכם עומד לפני מבחן זה, בחרו בלומדת מבחני קרני שלנו, כדי לחשוף אותו לתכנים המדויקים ביותר לקראת המבחן.

חשוב מאוד! לפני תחילת התרגול עליכם לוודא בבית הספר המיועד מהו סוג המבחן: פנימי או על ידי ספק חיצוני. בהתאם לכך בחרו את הלומדה המתאימה.

 

> מבחני כניסה לתוכנית נוער מוכשר במתמטיקה.

תוכנית העשרה במתמטיקה לתלמידות ולתלמידים מצטיינים ומוכשרים, שאוהבים מתמטיקה והיא אוהבת אותם.
מבחנים לתוכנית נערכים החל מכיתה ה' בחודשים מרץ-מאי, והצלחה בהם מתבססת על ידע מתמטי נרכש ועל יכולת החשיבה המתמטית הגבוהה של הילדים.
במסגרת תוכנית ההעשרה יזכו ילדיכם לחוות מתמטיקה שתוכנית הלימודים הרגילה כלל לא עוסקת בה, ולהיחשף לתוכן מתמטי ייחודי בדרך מרתקת ומעשירה.
חוויה זו מזמנת לתלמידים תהליך משמעותי של פיתוח דרכי החשיבה הגבוהה שלהם, והם רוכשים במהלכה ידע מעשי בפתרון בעיות, בקומבינטוריקה, בחשיבה גיאומטרית, בלוגיקה מתמטית, וביסודות של תורות מתמטיות שונות כתורת הקבוצות, תורת המשחקים, תורת המספרים האלמנטרית ועוד.

 

ילדיכם ייבחנו בכמה סוגים של מבחנים? אין שום בעיה, לא תצטרכו לקנות שתי לומדות!

אם ילדיכם עדיין לא בטוחים לאיזה מסלול להירשם, ובשל כך ייבחנו ביותר ממבחן אחד (לדוגמה: מחוננים בכפר הירוק וכיתה כלכלית בכפר הירוק, או מחוננים בשז"ר וכיתה מדעית בבן צבי, או כיתת מופ"ת ותלמה ילין, או כל קומבינציה אחרת שתבחרו), אנו שמחים לספר לכם על האפשרות לתרגל ביותר מלומדה אחת במסגרת אותו מינוי, בתוספת תשלום של 99 ש"ח בלבד. תוכלו לשלם רק את המחיר המלא על הלומדה הראשונה ועל כל לומדה נוספת - 99 ש"ח. משך המסלול הנוסף יהיה זהה למשך המסלול הראשי.

איך עושים זאת? נרשמים לאחת מהלומדות ובטופס הרישום בוחרים בלומדה הרצויה הנוספת.  
סוג מינוי זה יאפשר לילדכם לתרגל על גבי מסך אחד את כל התכנים הרלוונטיים למבחנים.
שימו לב! מצורפת ללומדה טבלה המפרטת את הנושאים המתאימים לכל מבחן. אם בחרתם לתרגל בשתי לומדות ומעלה, מידע זה יעזור לכם מאוד בתכנון יעיל של תהליך הלמידה. וכרגיל, בכל שאלה - אנחנו כאן.

 

מבחן חטיבת הביניים pdf להדפסה – חינם!

אודות הפרופסור הלא מפוזר

התלמידים שלנו נהנים מיתרונות לימודיים ורגשיים רבי-משמעות. וגם ממתנה לכל החיים: היכולת ללמוד ולחשוב מתוך אתגר והנאה, ומימוש היכולות והפוטנציאל האישי בצורה הטובה ביותר.

טלפון: 1700-707-377

קידום אתרים - שמוליק דורינבאום