סדנאות הכנה למבחן מחוננים שלב א' (לעולים לכיתה ב') בחולון

 

14/08/2018 יום שלישי, 12:00-10:00, סדנת הבנת הנקרא

מה עושים כשלא מבינים מילה, כשלא יודעים תשובה לשאלה, או כשיש שתי תשובות אפשריות? ובכלל, מי זה הדוד הזה מאמריקה שהביא לנו את "המבחן האמריקאי"? כל זאת ועוד נתרגל באמצעות קטע קריאה חדש חדש, ובהמון שיטות עבודה וחשיבה המכוונת לפרק זה.

21/08/2018 יום שלישי, 12:00-10:00 סדנת חשבון

טריקים בחשבון לייעול המענה על שאלון אמריקאי.
לדוגמה: כיצד אפשר לשלול תשובות בעזרת סימני התחלקות, כיצד מאתרים מילה-מרמזת-כמות, מילה-מרמזת-פעולה-מתמטית, טריק לכפל ב-9 ועוד. למורה אמנם לא יהיה כובע של קוסמת, אבל אנחנו מבטיחים לכם שטוש הלוח שלה יהיה לא פחות ממטה קסמים בכל הקשור לעולם המספרים.

מידע נוסף על סדנאות אלה (הבנת הנקרא וחשבון):

  המפגשים מתאימים לתלמידים חדשים, וגם לתלמידי חוגים, קורסים ולומדות. הסיפורים, הבעיות והתרגילים שעליהם נעבוד בסדנה הם חדשים, ומתאימים לכל התלמידים שלנו.
  יחד עם זאת, חלק מהאסטרטגיות שנדבר עליהן יהיו מוכרות לתלמידי החוגים/הקורסים שלנו.
  במהלך הסדנה תהיה הפסקה בת רבע שעה, ככל הנראה בשעה 10:45.
  בשעה 11:45 תיערך שיחת סיכום. הורים שמעוניינים להשתתף בשיחת הסיכום של המפגש מתבקשים לא להגיע עם אחים קטנים. מניסיון השנים הקודמות, זה מקשה על התנהלות שיחת הסיכום.

28/08/2018 יום שלישי, 12:00-10:00, סדנת סימולציה מלאה

בבוקר זה יפתרו הילדים מבחן הדמיה באורך מלא ובאופן עצמאי לגמרי. האווירה במפגש זה נעימה, תומכת ומעצימה. הסיפורים שנבחרו לסימולציות לקוחים מתוך עולם התוכן של הילדים, ושילבנו בהם חוש הומור ואתגרים מהנים. ככל שזה תלוי בנו, המפגש יהיה כיפי וחיובי, עם מסר של הצלחה!

מבנה הסדנה:
10:30-10:00 הסבר כללי על מבנה המבחן ודגשים חשובים למענה בעת שאלון רב-ברירה. כמו כן, שיחת עידוד ומוטיבציה לילדים לגבי המבחן עצמו. נסביר להם ש"השד לא נורא", ושהם יכולים להצליח ואפילו ליהנות מתהליך הלמידה והעבודה.
12:00-10:30 מענה עצמאי על המבחן, שיחת סיכום, מתן דגשים וקבלת מחוון תשובות.

מידע נוסף לסדנת הסימולציה:

  מטרת המפגש: התנסות עם מבחן מלא בתנאים המקבילים לתנאי מבחן האמיתי, והיכרות עם סגנון המבחן.
  לא תתבצע בדיקה אישית של המבחן בכיתה, ולא יינתן ציון! בסוף המפגש תקבלו מחוון תשובות, כדי שתוכלו לערוך בדיקה בבתיכם. נבקש לעשות זאת ברגישות לגיל הילדים. אין צורך לתת ציון וביקורת, אלא ללמוד מהטעויות ביחד איתם, במטרה להשתפר עד הפעם הבאה.
  ייתכן שחלק מהילדים יסיימו את המבחן לפני הזמן. לכן, נבקש מהמלווים לשוב לחלל ההמתנה לקראת השעה 11:30, ולהיות עם הילדים שיסיימו מוקדם. שעת חזרה לשיעור: 12:00.
  מומלץ להביא כריך ומים להפסקה, שתהיה מסיום הבחינה ועד לשיחת הסיכום.
  הורים שמעוניינים להשתתף בשיחת הסיכום של המפגש מתבקשים לא להגיע עם אחים קטנים. מניסיון השנים הקודמות, זה מקשה על התנהלות שיחת הסיכום.
  שיחת הסיכום לא תכלול מענה על שאלות אישיות מפאת קוצר זמן.
  המפגש מתאים לתלמידים חדשים, וכן לתלמידי חוגים, קורסים ולומדות. מבחן ההדמיה חדש, ומתאים לכל התלמידים שלנו.

 

מחיר כל מפגש: 350 ₪,  מחיר לתלמידי החוגים שלנו: 300 ₪ לכל מפגש.
הרישום נעשה בצורה עצמאית, למעט תלמידי החוגים שמתבקשים לבצע רישום טלפוני כדי ליהנות מההנחה.

הרשמה למפגש

שדות מסומנים ב-* הם שדות חובה

אודות הפרופסור הלא מפוזר

התלמידים שלנו נהנים מיתרונות לימודיים ורגשיים רבי-משמעות. וגם ממתנה לכל החיים: היכולת ללמוד ולחשוב מתוך אתגר והנאה, ומימוש היכולות והפוטנציאל האישי בצורה הטובה ביותר.

טלפון: 1700-707-377

קידום אתרים - שמוליק דורינבאום