סדנאות הכנה למבחני מכון קרני

סדנאות הכנה למבחני מכון קרני לקראת חטיבת הביניים וכיתת מחוננים

(לתלמידים העולים לכיתה ו') בסניף חולון

 

20/08/2019 יום שלישי, 14:00-12:00, סדנת צורות

פרק הצורות, לתפיסתנו, מבין כל פרקי המבחן, הוא הפרק שהכי קל להתכונן אליו. גם אם אתם חושבים שהילדים שלכם חסרי ראיה מרחבית, או אם אתם בטוחים שהם יכולים לפתור פרק זה בעיניים עצומות, זהו שיעור שלא תרצו שהם יפסידו! בשיעור זה נלמד ביחד את "שפת הצורות" מן הבסיס, ונקיף כמה שיותר אפשרויות ושינויים בצורות. לכל שינוי ניתן שם, מאפיינים ודרכי פתרון אפשריים. דגש גדול מאד יושם על מענה בדרך השלילה. מענה בדרך זאת הוא היעיל ביותר בפרק הצורות.

 

22/08/2019 יום חמישי, 14:00-12:00, סדנת הפרק המילולי

עברית שפה קשה? השלמת משפטים, אוצר מילים ויוצא דופן מילולי. הפרק המילולי במבחן הוא הפרק שלכאורה הכי קשה להתכונן אליו, משום שאוצר המילים הוא אין-סופי, והרי יש גבול לכמות המילים שאפשר להכיר בתקופה קצרה. אולם חשוב לומר זאת: אנחנו לא מעודדים שינון מסה של מילים כמו תוכי! אנחנו עוסקים בלימוד ממוקד של אוצר מילים, וחשוב מכך: אנו מדגישים שימוש נכון ומושכל באסטרטגיות ייעודיות לפרק זה, וזה בדיוק מה שנעשה בשיעור זה. יושם דגש על משפחות מילים, על שליפה מהזיכרון של מילים דומות, על שלילת תשובות ועוד.

 

22/08/2019 יום חמישי, 16:00-14:00, סדנת הפרק הכמותי

חשיבה אלגברית עדיין לא מפותחת דיה אצל העולים לכיתה ו', אך אין ספק שפיתוח היכולת לחשוב בדרך זו יכול לייעל משמעותית את ההצלחה במבחן. לכן, במפגש זה נכיר לילדים את דרך החשיבה הזו, ונתרגל בעיות מילוליות האופייניות למבחן, כדי ליישם את הנלמד בצורה הטובה והמועילה ביותר.
חלק משמעותי מהתרגול יוקדש לבעיות מייצגות מבחן ולדרך פתרונן במקרה שלא יודעים את התשובה, למשל: שלילת תשובות בהתאם לסימני התחלקות, אומדן, הצבה ועוד.

 

מידע נוסף לסדנאות אלו (צורות, מילולי וכמותי):

 1. המפגשים מתאימים לתלמידים חדשים, וכן לתלמידי חוגים, קורסים ולומדות. התכנים שנעבוד עליהם בסדנה הם חדשים ומתאימים לכל התלמידים שלנו.

 2. יחד עם זאת, חלק מהאסטרטגיות שנדבר עליהן יהיו מוכרות לתלמידי החוגים/הקורסים שלנו.

 3. במהלך הסדנה תהיה הפסקה בת רבע שעה, ונוסף על כך, תיערך שיחת סיכום רבע שעה לפני תום השיעור. הורים שמעוניינים להשתתף בשיחת הסיכום של המפגש מתבקשים לא להגיע עם אחים קטנים. מניסיון השנים הקודמות, זה מקשה על התנהלות שיחת הסיכום. עמכם הסליחה.

 

27/08/2018 יום שלישי, 14:30-12:00, סדנת סימולציה מלאה

במפגש זו הילדים יתנסו במבחן הדמיה (סימולציה) באורך מלא. מפגש זה נותן מענה חשוב ביותר להתנהלות הילדים בעת המבחן, לעבודה עצמאית ומדודה בזמן, וליכולתם של הילדים להתמודד עם כמות גדולה של שאלות ממגוון נושאים ברצף.
מפגש זה מדגיש את חשיבות הניחוש המושכל, ומחזק את השליטה בשיטת העבודה המותאמת למבחן מרובה אפשרויות. אין ספק שמפגש מסוג זה הוא חובה לפני המבחן האמיתי, וכפי שאנו תמיד אומרים בסיום המפגשים הללו: כמה טוב שלילדיכם יש אפשרות להכיר, להתנסות, לא להצליח, לשאול שאלות, לטעות... ולקבל מענה מכיל וסבלני לפני המבחן האמיתי!

מבנה הסדנה:

12:30-12:00 הסבר כללי על מבנה המבחן ודגשים חשובים למענה בעת שאלון רב-ברירה, עם התייחסות למענה בדף תשובות חיצוני בהתאמה למבחן האמיתי. כמו כן, שיחת עידוד ומוטיבציה לילדים לגבי המבחן עצמו. נסביר להם ש"השד לא נורא" ושהם יכולים להצליח ואפילו ליהנות מתהליך הלמידה והעבודה.

14:00-12:30 מענה עצמאי על המבחן.

14:30-14:00 שיחת סיכום, מתן דגשים וקבלת מחוון תשובות. לחלק זה ההורים מוזמנים להצטרף.

 

מידע נוסף לסדנת הסימולציה:

 1. מטרת המפגש: התנסות עם מבחן מלא בתנאים המקבילים לתנאי מבחן האמיתי, והיכרות עם סגנון המבחן.

 2. לא תתבצע בדיקה אישית של המבחן בכיתה, ולא יינתן ציון! בסוף המפגש תקבלו מחוון תשובות, כדי שתוכלו לערוך בדיקה בבתיכם. נבקש לעשות זאת ברגישות לגיל הילדים. אין צורך לתת ציון וביקורת, אלא ללמוד מהטעויות ביחד איתם, במטרה להשתפר עד הפעם הבאה.

 3. מומלץ להביא כריך ומים להפסקה, שתהיה מסיום הבחינה ועד לשיחת הסיכום.

 4. הורים שמעוניינים להשתתף בשיחת הסיכום של המפגש מתבקשים לא להגיע עם אחים קטנים. מניסיון השנים הקודמות, זה מקשה על התנהלות שיחת הסיכום. עמכם הסליחה.

 5. שיחת הסיכום לא תכלול מענה על שאלות אישיות, מפאת קוצר זמן.

 6. המפגש מתאים לתלמידים חדשים, וכן לתלמידי חוגים, קורסים ולומדות. מבחן ההדמיה חדש, ומתאים לכל התלמידים שלנו.

 

 • מחיר כל מפגש: 275 ₪, למעט מפגש הסימולציה: 325 ₪. הרישום והתשלום נעשה בצורה עצמאית בטופס בתחתית העמוד
 • מחיר לתלמידי החוגים שלנו: 250 ₪ לכל מפגש, למעט מפגש הסימולציה: 300 ₪. הרישום יבוצע טלפונית בלבד כדי ליהנות מההנחה.

הרשמה לסדנת הכנה למבחני מכון קרני

שדות מסומנים ב-* הם שדות חובה

אודות הפרופסור הלא מפוזר

התלמידים שלנו נהנים מיתרונות לימודיים ורגשיים רבי-משמעות. וגם ממתנה לכל החיים: היכולת ללמוד ולחשוב מתוך אתגר והנאה, ומימוש היכולות והפוטנציאל האישי בצורה הטובה ביותר.

טלפון: 1700-707-377

הסניפים שלנו:

קידום אתרים - שמוליק דורינבאום