קורס הכנה למבחני הכניסה והמיון לחטיבות הביניים

קורס לתלמידי כיתה ו' כהכנה למבחני הכניסה והמיון לחטיבות הביניים ולכיתות מסלול בנושאי המתמטיקה, מילולי וצורות

הכפר הירוק, כיתת מחוננים, מופ"ת, נחשון, מדעית ועוד...

הורים יקרים,

קשה להאמין... הילדים ה"קטנים" שלכם יתחילו ללמוד בקרוב בחטיבת הביניים, וזה שוב מטיל עליכם את התפקיד החשוב – ואולי הקשה ביותר בהורות – של מקבלי ההחלטות בעבורם.

איפה הם יהיו הכי מאושרים? איזו מגמה תתאים להם יותר? איזה בית ספר יאפשר להם לפרוח? איפה חיי החברה שלהם יהיו שמחים ומלאים?

אלה המון שאלות ולבטים, ולצערי, אין לי תשובות מן המוכן. אולם יש לי עצה קטנה שתקל עליכם ועליהם בתהליך: פתחו להם כמה שיותר דלתות ואפשרויות, ולבסוף בחרו יחד איתם את המקום שיהיה להם בית שני בשש השנים הבאות.

כחלק מתהליך פתיחת הדלתות למגמות היוקרתיות והנחשקות צריכים הילדים להציג תעודה מעולה והתנהגות ללא רבב, ולעמוד במבחני כניסה ומיון. וכאן אנחנו נכנסים לתמונה!

בנינו במיוחד בשבילם (ובשבילכם) לומדה וקורס הכנה נהדרים, בהתאמה לתכנים הנפוצים במבחני הכניסה לחטיבות הביניים, המספקים לילדיכם למידה איכותית ומהנה (כן, מהנה!).

הלומדה תאפשר לילדים לתרגל בבית את הנלמד בקורס, ובכך לייעל משמעותית את ההכנה.

 

-    בימי שישי, במרכז הלמידה החדש שלנו(צמוד לאיילון, גבול חולון ראשל"צ), 12:45 עד 13:45, בתאריכים 29/11/2019-08/11/2019.
-    הרישום לקורס כולל קבלת הלומדה לתרגול ביתי. הלומדה תהיה לכם זמינה מרגע הרישום ולתקופה של שלושה חודשים.
-    עלות הקורס והלומדה: 1,250 ש"ח.
-    עלות הקורס לכל מי שכבר מנויים ללומדה שלנו: 855 ש"ח.

08/11/2019 מפגש מספר 1: חשיבה כמותית

חשיבה אלגברית עדיין לא מפותחת דיה אצל העולים לכיתה ו', אך אין ספק שפיתוח היכולת לחשוב בדרך זו יכול לייעל משמעותית את ההצלחה במבחן. לכן, במפגש זה נכיר לילדים את דרך החשיבה הזו, ונתרגל בעיות מילוליות האופייניות למבחן, כדי ליישם את הנלמד בצורה הטובה והמועילה ביותר.
חלק משמעותי מהתרגול יוקדש לבעיות מייצגות מבחן ודרך פתרונן במקרה שלא יודעים את התשובה, למשל: שלילת תשובות בהתאם לסימני התחלקות, ניחוש מושכל, אומדן, הצבה ועוד.
שימו לב! כדי לייעל את זמן הלמידה כדאי להגיע לשיעור זה לאחר מענה על דפי העבודה שתקבלו בדוא"ל הרישום. הדפים מכונים "הסרת חלודה מתמטית".
במידה ולא תספיקו לענות על דפי העבודה טרם השיעור, רצוי להשלימם עד לשיעור מספר 4, מבחן ההדמיה.

15/11/2019 מפגש מספר 2: חשיבה מילולית

עברית שפה קשה? השלמת משפטים, אוצר מילים ויוצא דופן מילולי. הפרק המילולי במבחן הוא הפרק שלכאורה הכי קשה להתכונן אליו, משום שאוצר המילים הוא אין-סופי, והרי יש גבול לכמות המילים שאפשר להכיר בתקופה קצרה. אולם חשוב לומר זאת: אנחנו לא מעודדים שינון מסה של מילים כמו תוכי! אנחנו עוסקים בלימוד ממוקד של אוצר מילים, וחשוב מכך: אנו מדגישים שימוש נכון ומושכל באסטרטגיות ייעודיות לפרק זה, וזה בדיוק מה שנעשה בשיעור זה. יושם דגש על משפחות מילים, על שליפה מהזיכרון של מילים דומות, על שלילת תשובות ועוד.

22/11/2019 מפגש מספר 3: חשיבה צורנית

פרק הצורות, לתפיסתנו, מבין כל פרקי המבחן, הוא הפרק שהכי קל להתכונן אליו. גם אם אתם חושבים שהילדים שלכם חסרי ראיה מרחבית, או אם אתם בטוחים שהם יכולים לפתור פרק זה בעיניים עצומות, זהו שיעור שלא תרצו שהם יפסידו! בשיעור זה נלמד ביחד את "שפת הצורות", ונקיף כמה שיותר אפשרויות ושינויים בצורות. לכל שינוי ניתן שם, מאפיינים ודרכי פתרון אפשריים. דגש גדול מאד יושם על מענה בדרך השלילה. מענה בדרך זאת הוא היעיל ביותר בפרק הצורות.

29/11/2019מפגש מספר 4: מבחן הדמיה (סימולציה)

במפגש זו הילדים יתנסו במבחן הדמיה (סימולציה) הכולל את הנושאים שלמדנו בקורס. מפגש זה נותן מענה חשוב ביותר להתנהלות הילדים בעת המבחן, לעבודה עצמאית ומדודה בזמן, וליכולתם של הילדים להתמודד עם כמות גדולה של שאלות ממגוון נושאים ברצף. מפגש זה מדגיש את חשיבות הניחוש המושכל, ומחזק את השליטה בשיטת העבודה המותאמת למבחן מרובה אפשרויות. אין ספק שמפגש מסוג זה הוא חובה לפני המבחן האמיתי, וכפי שאנו תמיד אומרים בסיום המפגשים הללו: כמה טוב שלילדיכם יש אפשרות להכיר, להתנסות, לא להצליח, לשאול שאלות, לטעות... ולקבל מענה מכיל וסבלני לפני המבחן האמיתי!
משך המבחן: שעה.
בסיום המבחן הילדים יקבלו מחוון תשובות לבדיקה עצמאית בבית. מפאת קוצר זמן לא תתבצע בדיקה בכיתה.

הרשמה לקורס ההכנה למבחני הכניסה והמיון לחטיבות הביניים ולכיתות מסלול

שדות מסומנים ב-* הם שדות חובה

אודות הפרופסור הלא מפוזר

התלמידים שלנו נהנים מיתרונות לימודיים ורגשיים רבי-משמעות. וגם ממתנה לכל החיים: היכולת ללמוד ולחשוב מתוך אתגר והנאה, ומימוש היכולות והפוטנציאל האישי בצורה הטובה ביותר.

טלפון: 1700-707-377

הסניפים שלנו:

קידום אתרים - שמוליק דורינבאום