קורס לתלמידי כיתה ו' כהכנה למבחני הכניסה והמיון לחטיבות הביניים ולכיתות מסלול בנושאי המתמטיקה, המדעים והאנגלית.

* קורס זה מתאים לבתי ספר שמחברים את מבחני המיון בצורה עצמאית, ולא באמצעות מכונים חיצוניים דוגמת מכון קרני.

הורים יקרים,

קשה להאמין... הילדים ה"קטנים" שלכם יתחילו ללמוד בקרוב בחטיבת הביניים, וזה שוב מטיל עליכם את התפקיד החשוב – ואולי הקשה ביותר בהורות – של מקבלי ההחלטות בעבורם.

איפה הם יהיו הכי מאושרים? איזו מגמה תתאים להם יותר? איזה בית ספר יאפשר להם לפרוח? איפה חיי החברה שלהם יהיו שמחים ומלאים?

אלה המון שאלות ולבטים, ולצערי, אין לי תשובות מן המוכן. אולם יש לי עצה קטנה שתקל עליכם ועליהם בתהליך: פתחו להם כמה שיותר דלתות ואפשרויות, ולבסוף בחרו יחד איתם את המקום שיהיה להם בית שני בשש השנים הבאות.

כחלק מתהליך פתיחת הדלתות למגמות היוקרתיות והנחשקות צריכים הילדים להציג תעודה מעולה והתנהגות ללא רבב, ולעמוד במבחני כניסה ומיון. וכאן אנחנו נכנסים לתמונה!

בנינו במיוחד בשבילם (ובשבילכם) לומדה וקורס הכנה נהדרים, בהתאמה מדויקת למבחני הכניסה הפנימיים לחטיבות הביניים, המספקים לילדיכם למידה איכותית ומהנה (כן, מהנה!).

הלומדה תאפשר לילדים לתרגל בבית את הנלמד בקורס, ובכך לייעל משמעותית את ההכנה.

 

-    ימי שישי בחולון, 15:00-13:00, בתאריכים 01/02/2019-11/01/2019.
-    כאמור, הקורס כולל 8 שעות, המתפרשות על פני ארבעה מפגשים.
-    הרישום לקורס כולל קבלת הלומדה לתרגול ביתי. הלומדה תהיה לכם זמינה מרגע הרישום ולתקופה של שלושה חודשים.
-    עלות הקורס והלומדה: 1,500 ₪.
-    עלות הקורס לכל מי שכבר מנויים ללומדה שלנו: 1,200 ₪.
-    מקסימום תלמידים בקבוצה: 15.

11/01/2019 מפגש מספר 1:

בשיעור זה נעבור על תכנים מתמטיים שמאפיינים את מבחני הכניסה לכיתות מסלול במבחנים פנימיים (כלומר, מבחן שנכתב על ידי בית הספר ומתבסס על החומר הלימודי):
1.    שברים פשוטים
2.    שברים עשרוניים
3.    ארבע פעולות חשבון (כולל סדר פעולות) במספרים טבעיים, בשברים פשוטים ובשברים עשרוניים
4.    גיאומטריה (דגש על משולשים ומרובעים)
5.    סדרות מספרים (דגש על מציאת איבר מרוחק)
6.    בעיות מילוליות במתמטיקה
7.    בעיות היגיון במתמטיקה
שימו לב! כדי לייעל את זמן הלמידה חשוב מאד להגיע לשיעור זה לאחר מענה על דפי העבודה שתקבלו בדוא"ל הרישום. הדפים מכונים "הסרת חלודה מתמטית".

18/01/2019 מפגש מספר 2:

בשיעור זה נמשיך לתרגל את החלק המתמטי של המבחן, תוך מענה על בעיות מילוליות המייצגות את המבחן האמיתי (בכל הנושאים). בתחילת השיעור יקבלו הילדים קובץ בעיות ותרגילים שעליו יענו בצורה עצמאית, ולאחר מכן נפתור אותו יחד עם המורה.

25/01/2019 מפגש מספר 3:

חלק א': גרפים מדעיים.  
בשיעור זה נחשוף את הילדים למגוון גרפים מדעיים מתחומים שונים (בעלי חיים, בריאות וכימיה), נתרגל אסטרטגיות להבנה מקסימלית שלהם, וננתח אותם.

חלק ב': Unseen באנגלית.
בשיעור זה נתרגל ביחד אנסין באנגלית, במטרה להקנות לילדים שיטת עבודה יעילה וממוקדת. בתרגול נדגיש עקרונות מנחים וחשובים כגון קריאה מושכלת, סדר העבודה הנכון, מה עושים כשלא מבינים מילה, כיצד משיבים על שאלות רב ברירה, ועוד.

01/02/2019 מפגש מספר 4:

מבחן הדמיה - בשיעור זה הילדים יקבלו מבחן הדמיה מלא, הכולל את כל הנושאים שנלמדו בקורס שלנו (מתמטיקה, מדעים ואנגלית). הפעם נקפיד על כל כללי הטקס של מבחן אמיתי, במטרה לזמן לילדים חוויה הדומה ביותר לחוויה שהם צפויים לעבור ביום המבחן.
משך המבחן: שעה.
בתום המבחן יבדקו הילדים את המבחן יחד עם המורה, יסיקו מסקנות, וילמדו מטעויות.
לתשומת לבכם: הבדיקה תהיה קבוצתית בלבד, ולא אישית.

אודות הפרופסור הלא מפוזר

התלמידים שלנו נהנים מיתרונות לימודיים ורגשיים רבי-משמעות. וגם ממתנה לכל החיים: היכולת ללמוד ולחשוב מתוך אתגר והנאה, ומימוש היכולות והפוטנציאל האישי בצורה הטובה ביותר.

טלפון: 1700-707-377

הסניפים שלנו:

קידום אתרים - שמוליק דורינבאום