שלוש עובדות מרתקות על חודש אוגוסט:

 1. בעבר, בלוח השנה הרומי, היה חודש אוגוסט השישי בסדר החודשים. לכן הוא נקרא "סקסטיליס", שפירושו "שישי". למעשה, התחיל לוח השנה בחודש מרץ, והחודשים ינואר-פברואר נוספו מאוחר יותר.

 2. לאחר הוספת החודשים ינואר-פברואר, השם "סקסטיליס" לא התאים יותר לחודש זה, שהרי הוא שהפך להיות החודש השמיני. אז החליט הקיסר אוגוסטוס לקרוא לחודש על שמו.

 3. בחודש אוגוסט מתקיימות סדנאות הקיץ הטובות ביותר בקיסרות הרומית ובישראל – סדנאות הכנה למבחני איתור מחוננים,
  לעולים לכיתה ב'

  ולעולים לכיתה ו'סדנאות חודש אוגוסט לעולים לכיתה ב':

הקבוצה מלאה  בתאריך 18/8, בשעות 12:00-10:00, יתקיים מפגש תחנות ממוקד שכולו הכנה למבחן שלב א' לאיתור תלמידים מחוננים.  

תחנת ענת - הבנת הנקרא: מה עושים כשלא מבינים מילה, שלא יודעים תשובה לשאלה, כשיש שתי תשובות אפשריות? ובכלל מי זה הדוד הזה מאמריקה שהביא לנו את המבחן האמריקאי? כל זאת ועוד נתרגל באמצעות קטע קריאה חדש חדש, והמון שיטות חשיבה המכוונת לפרק זה.

תחנת אורי - חשיבה כמותית, ובשמה הידוע יותר, "חשבון": טריקים בחשבון לייעול המענה על שאלון אמריקאי. לדוגמה: כיצד ניתן לשלול תשובות בעזרת סימני התחלקות, כיצד מאתרים מילה-מרמזת-כמות, מילה-מרמזת-פעולה-מתמטית, טריק לכפל ב-9 ועוד. אמנם אורי לא יחבוש כובע של קוסם, אבל אנחנו מבטיחים לכם שטוש הלוח שלו יהיה לא פחות ממטה קסמים בכל הקשור לעולם המספרים.הקבוצה מלאה   בתאריך 25/8, בשעות 12:00-10:00, יתקיים מפגש תחנות ממוקד שכולו הכנה למבחן שלב א' לאיתור תלמידים מחוננים.

תחנת ענת - בתחנה זו הילדים יעבדו על קטע Unseen חדש בעברית (קטע קריאה עם שאלות). העבודה תיבדק במשותף, ויינתן דגש על אסטרטגיות למידה.

תחנת אורי - בתחנה זו הילדים יעבדו על תרגיל עצמאי הכולל בעיות מילוליות, סדרות ותרגילים ב-4 פעולות חשבון. העבודה תיבדק במשותף, ויושם דגש על חשיבה מתמטית (להבדיל מחישובים מתמטיים).


סדנאות חודש אוגוסט לעולים לכיתה ו':

בתאריך 18/8, בשעות 14:00-12:00, יתקיים מפגש תחנות ממוקד שכולו הכנה למבחן איתור מחוננים בכיתה ו', לקראת חטיבת הביניים.

תחנת ענת - שפת הצורות א' (תבניות/מטריצות): פרק הצורות, לתפיסתנו, מבין כל פרקי המבחן, הוא הפרק שהכי קל להתכונן אליו. גם אם אתם חושבים שהילדים שלכם חסרי ראיה מרחבית, או אם את בטוחים שהם יכולים לפתור פרק זה בעיניים עצומות - זה שיעור שלא תרצו שהם יפסידו! בשיעור זה נלמד ביחד את "שפת הצורות" מן הבסיס, ונקיף כמה שיותר אפשרויות ושינויים בצורות. לכל שינוי ניתן שם, מאפיינים ודרכי פתרון אפשריים. דגש גדול מאד יושם על מענה בדרך השלילה. מענה בדרך זאת הוא היעיל ביותר בפרק הצורות.

תחנת אורי - חשיבה כמותית בדגש על אלגברה ומשוואות בנעלם אחד. חשיבה אלגברית עדיין לא מפותחת דיה אצל העולים לכיתה ו', אך אין ספק שפיתוח היכולת לחשוב בדרך זו יכול לייעל את ההצלחה במבחן משמעותית. לכן, במפגש זה נכיר לילדים את דרך החשיבה הזו, ונתרגל בעיות האופייניות למבחן, כדי ליישם את הנלמד בצורה הטובה והמועילה ביותר.

 

בתאריך 25/8, בשעות 14:00-12:00, יתקיים מפגש תחנות ממוקד שכולו הכנה למבחן איתור מחוננים בכיתה ו', לקראת חטיבת הביניים.

תחנת ענת - עברית שפה קשה? השלמת משפטים, אוצר מילים ויוצא דופן מילולי. הפרק המילולי במבחן הוא הפרק שלכאורה הכי קשה להתכונן אליו, משום שאוצר המילים הוא אין סופי, והרי יש גבול לכמות המילים שאפשר להכיר בתקופה קצרה. אולם חשוב לומר זאת: אנחנו לא מעודדים שינון מסה של מילים כמו תוכי! אנחנו עוסקים בלימוד ממוקד של אוצר מילים, וחשוב מכך: אנו מדגישים שימוש נכון ומושכל באסטרטגיות ייעודיות לפרק זה, וזה בדיוק מה שנעשה בשיעור זה!

תחנת אורי - תרגול עצמאי של הפרק הכמותי (מתמטיקה) נתרגל ונבדוק את העבודה במשותף, תוך מתן דגש על אסטרטגיות למידה, על ניחוש מושכל ועל דרכי פתרון המסתמכות גם על החשיבה (בניגוד לכמיהה של הילדים לחשב כמה שיותר).

 


פרטים טכניים:

 • כל התחנות מתאימות לתלמידי החוגים, לתלמידי הלומדות ולתלמידים חדשים.
 • בכל תחנה משתתפים שמונה תלמידים לכל היותר!
 • משך כל תחנה - שעה.
 • כל מפגש כולל את שתי התחנות. אין אפשרות להירשם רק לתחנה אחת.
 • מחיר כל מפגש (בן שתי תחנות, כאמור) הוא 350 ₪.
 • המחיר לתלמידי החוגים השנתיים בלבד, שרשומים לחוגים שלנו זה חודשיים ומעלה ברציפות, ושנרשמים לשני מועדי המפגשים: מחיר הזהה למחירו של חוג חודשי (550 ₪).
 • הסדנאות יתקיימו בכפוף למינימום נרשמים.
 • הורים יקרים, לתשומת לבכם: מפגשי חודש אוגוסט אינם משמשים שיעורי השלמה (למי שהחסיר שיעור מקורס/חוג), וההשתתפות בהם בכל מצב כרוכה בתשלום.

 

 

הרשמה לסדנה

שדות מסומנים ב-* הם שדות חובה

אודות הפרופסור הלא מפוזר

התלמידים שלנו נהנים מיתרונות לימודיים ורגשיים רבי-משמעות. וגם ממתנה לכל החיים: היכולת ללמוד ולחשוב מתוך אתגר והנאה, ומימוש היכולות והפוטנציאל האישי בצורה הטובה ביותר.

טלפון: 1700-707-377

x