3 דרכים לצאת מהשגרה עם ילדים מחוננים

דצמ 21, 2016 נכתב על ידי

התברכתם בילדים מחוננים, ואתם כמובן צריכים לקחת על כך לא מעט קרדיט. עם כל היתרונות הנובעים מהרצון שלהם ללמוד, אתם צריכים לזכור שגם ילדים מחוננים רוצים לפעמים להיות רק ילדים. הם ישמחו להוציא את הראש מהספרים וממסך המחשב, לצאת ולשחק עם בני גילם, להעלות את הדופק ואת האדרנלין שלהם ולקבל אנרגיה שתלווה אותם גם בימים שאחרי כן. תשמחו בוודאי לשמוע שיש מגוון פעילויות מקוריות, שיאפשרו לכם ליהנות מכל העולמות.


פארק הטרמפולינות

את הסקירה אנחנו מתחילים עם פארק הטרמפולינות, שמספק חוויה אדירה ואנרגטית לכל המעורבים – ולכן הוא נחשב ליופי של דרך לצאת מהשגרה. בפארק הטרמפולינות תמצאו מתקני קפיצה מגוונים בגדלים ובצורות שונות, לצד אטרקציות ייחודיות: מתקן Slam Dunk שיאפשר לילד להטביע לסל כמו טובי שחקני הכדורסל, מסלול מכשולים בדרגות קושי שונות, מתקן D3, מתחם מחניים, קיר טיפוס ועוד הרבה הפתעות אחרות. לכך יש להוסיף אווירה נעימה (מוזיקת רקע, למשל), מתחם אוכל, מדריכים ששמים דגש על בטיחות הילדים וכיוצא באלה. כל אלה מסבירים מדוע ניתן להעביר בפארק בילוי עם המשפחה למשך שעות ארוכות בלי שמרגישים שהזמן עובר, ובלי שרוצים שהחוויה תיגמר.


חדרי בריחה

פעילות מקורית אחרת, שהפכה ללהיט של ממש בשנים האחרונות, היא כניסה לחדר בריחה. למי שאינו מכיר, מדובר בחדר עם "עלילה" מסוימת שמצריך את המשתתפים לפתור חידות ופאזלים שונים, לאתר חפצים ולגלות איך לצאת ממנו תוך פרק זמן נקוב, בדרך כלל שעה אחת. מדובר בפעילות שמתאימה לכל אחד, ובמידה רבה גם לילדים המחוננים: הם יקבלו הזדמנות להפעיל את היכולות שלהם לפתרון בעיות ולחשיבה מחוץ לקופסה, תוך שהם נהנים ומשתפים פעולה עם בני המשפחה או עם החברים. כל חדר בריחה הוא בבחינת עולם ומלואו, ולכן מובטח שבכל פעם שעוברים את החוויה הזו – יש משפחות שמבקרות בהרבה יותר מחדר בריחה אחד – היא תהיה שונה.


פיינטבול

פיינטבול, או כדור צבע, היא פעילות מהנה נוספת. היא מבוססת על כניסה לזירה בה מתחרים ב"יריית" כדורי צבע – ולא תאמינו עד כמה זה כיף, משחרר ושובר את השגרה היומיומית. ניתן למצוא וריאציות שונות של משחקי פיינטבול, למשל חלוקה לקבוצות, "דו קרב" בין הילד להורה או לילד אחר, מטווח צבע או פעילות פרטנית של הילד עם מדריך.

כל משפחה יכולה לבחור בחוויה שהיא רוצה עבור הילדים שלה, כשבכל מקרה הפעילות מציעה מימד בלתי מבוטל של הנאה. זוהי פעילות אינטנסיבית, שבמידה מסוימת מחליפה את זירות המשחק ממסכי המחשב למציאות, ומאפשרת לילדים להוציא אנרגיה, לרוץ, לקפוץ וליהנות. מיותר לציין שהספורט הזה הוא בטוח לחלוטין, ופונה למכנה משותף רחב מאד של ילדים: החל מסביבות גיל חמש לרוב.

קרא 1501 פעמים שונה לאחרונה ב שישי, 29 ספטמבר 2017 08:45

אודות הפרופסור הלא מפוזר

התלמידים שלנו נהנים מיתרונות לימודיים ורגשיים רבי-משמעות. וגם ממתנה לכל החיים: היכולת ללמוד ולחשוב מתוך אתגר והנאה, ומימוש היכולות והפוטנציאל האישי בצורה הטובה ביותר.

טלפון: 1700-707-377