חוג הכנה למבחני מחוננים – לתלמידי כיתה ב'

המונופול על הכישרון ועל טיפוחו לא שייך רק לעולם הספורט או האמנויות!

הורים לילדים חכמים, סקרנים ומוכשרים, הצמאים לידע וללמידה? העניקו להם העשרה, וצרפו אותם לסביבה לימודית תומכת ומטפחת. החוג שם לו למטרה להעשיר את ילדיכם ולפתח את כישורי החשבון, השפה והצורות שלהם, לצד העשרתם בידע כללי ובאסטרטגיות למידה מתקדמות. כל זאת באווירה נינוחה ומאתגרת המפתחת חדוות למידה וגילוי, ובהנחיית צוות חם ומנוסה ביותר.

השיעורים בחוג מועברים בשיטת "לומדים לחשוב" שפותחה במרכז "הפרופסור הלא מפוזר". אחד היתרונות הבולטים ביותר של שיטת "לומדים לחשוב" הוא הקניית אסטרטגיות למידה גבוהות ומתקדמות, שעוזרות לילדים בהמשך דרכם ומלוות אותם בכל תחום לימודי באשר הוא.

מטרה נוספת לחוג ההעשרה היא הכנה למבחני איתור תלמידים מחוננים. משרד החינוך מציע לתלמידים מחוננים ומצטיינים תכניות העשרה מרתקות ומגוונות. בתכניות אלה זוכים התלמידים המחוננים ללמידה בקרב קבוצת השווים להם, ממורים שנבחרו בקפידה ועברו הכשרה מקיפה. התכניות כוללות תכנים מאתגרים ומסקרנים, ומעניקות חוויית לימוד איכותית ויוקרתית. כדי ליהנות מהן, על התלמיד לעבור את שני שלבי המבחן: שלב א' – הסינון הראשוני, ושלב ב', המיועד רק למי שעברו בהצלחה את שלב א'.

כיצד מתקבלים לתכניות המחוננים?
כדי להתקבל לתכניות ההעשרה, יש להיבחן בשני שלבים, לרוב בתחילת כיתה ב'. השלב הראשון (מבחן מחוננים שלב א') מהווה סינון ראשוני, ואילו שלב ב' מיועד רק למי שעברו בהצלחה את שלב א'. לאחר מכן, התלמידים בעלי ההישגים הגבוהים ביותר במבחן שלב ב' יוכלו להתקבל לתכניות ההעשרה לתלמידים מחוננים או לכיתת מחוננים, כתלות באזור המגורים.

אל תמתינו שיחליטו בשבילכם אם ילדיכם ראויים לזכות בהעשרה בבית הספר. תפעלו עכשיו!

החוג יקיף את התכנים הרלוונטיים להתמודדות יעילה עם מבחן איתור תלמידים מחוננים. במפגשים ישולבו משחקי חשיבה, חידות אתגר, ניסויים ועוד במטרה לרתום את שיתוף הפעולה המרבי של הילדים לתהליך הלמידה.

מה זה אומר "חוג שנתי"?
החוג מתקיים לאורך השנה, אך אתם לא מחויבים לכל התקופה. עד למבחן מחננים שלב א' אנחנו מתמקדים רק בהכנה למבחן שלב א' (דגש על הבנת הנקרא וחשבון). לאחר מכן אנחנו מתמקדים רק בהכנה למבחן מחוננים שלב ב' (דגש על החלק המילולי, הכמותי והצורני). לאחר שכל תלמידי הקבוצה ייבחנו במבחן שלב ב', נמשיך ונלמד אסטרטגיות למידה כלליות, כולל הכנה לקראת המיצ"ב בשפה שנערך בדרך כלל בחודש מאי בכיתה ב'.

אמנם נהיה מאושרים מאוד אם תלמדו אצלנו במשך כל השנה, אבל דעו שבכל סוף חודש אתם יכולים להפסיק את השתתפות ילדכם בחוג.

מחיר החוג: 550 ₪ לחודש.

 

אודות הפרופסור הלא מפוזר

התלמידים שלנו נהנים מיתרונות לימודיים ורגשיים רבי-משמעות. וגם ממתנה לכל החיים: היכולת ללמוד ולחשוב מתוך אתגר והנאה, ומימוש היכולות והפוטנציאל האישי בצורה הטובה ביותר.

טלפון: 1700-707-377

קידום אתרים - שמוליק דורינבאום